Kurucumuz, kuruluşumuz..

  • Baysaş İnşaat

 

Şirketimizin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Mimar Şemsettin Aydın, 1968 yılında Mardin, Ömerli’de doğdu.

İlk, orta ve lise eğitimini, 1974 - 1985 yılları arasında Adana’da tamamlayan Aydın, çocukluk yıllarından itibaren sanatsal bir meslek olması nedeniyle ilgi duyduğu mimarlık konusunda eğitim almaya karar verdi ve 1985 yılında yükseköğretim hayatına başladığı  Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden 1990 yılında mezun olarak, çocukluk hayalini gerçekleştirmiş bir mimar olabilmenin mutluluğu ile mesleğinde ilerlemeye başladı.

Öğrencilik yıllarında 4 yıla yakın bir süre mimarlık ofislerinde çalışan Mimar Şemsettin Aydın, bu sürecin ardından yine 4 yıla yakın bir süre, Gür İnşaat ve Eska Seska Topluluğu tarafından inşa edilen İstanbul Göksu Evleri şantiyesinde çalıştı.

İstanbul Göksu Evleri projesinden ayrıldıktan sonra profesyonel iş hayatına kendi şirketinde devam etmeye karar veren Aydın, bu kararını hemen uyguladı ve 1993 yılında; kurumsal, güvenilir, itibarı yüksek bir şirket olabilme hedefi ile Türkiye ekonomisine sağladığı katkılarıyla ülkemizin önemli kentlerinden biri olan Adana’da Baysaş’ı kurdu.

Kuruluşunun 10. yılında, çok yakın dostları olan ve Adana’nın en ünlü restoran işletmelerinden birinin sahipleri olarak ülkemiz genelinde tanınan Oral Ailesi ile gerçekleştirmiş olduğu ortalık yapısıyla şirketinin gücüne güç katan Mimar Şemsettin Aydın, geride bıraktığı 21 yıl içerisinde 240 bin metrekaresi konut, 60 bin metrekaresi ticari alan olmak üzere, toplamı 300 bin metrekare büyüklüğünde olan inşaat projelerini, her defasında yeni bir prestijli adres oluşturma başarısıyla tamamladı.

Kuruluşunun 21. yılını, İstanbul’a yeni bir değer, Kadıköy’e büyük fark katacak olan İstanbul 216 projesi ile taçlandırabilmenin gururunu yaşayan şirketimizin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Şemsettin Aydın, yabancı dil olarak İngilizce biliyor, evli ve bir çocuk babası.

.